O nás

Zakladatel firmy

Malá lisovna na samotě u lesa, ale s dobrou a dlouholetou tradicí .

Naše lisovna, kterou založil Karel Vít, se nachází poblíž obce Tišice na Mělnicku. Pan Vít, dnes už devětaosmdesátiletý, začal podnikat v tomto oboru ještě dávno před rokem 1989, měl bohaté zkušenosti s lisováním plastů a výrobou forem z dřívější doby. Působil totiž od vyučení a absolvování průmyslovky ve Výzkumném ústavu plastických hmot v Praze.

Historie firmy

Naše nástrojárna a lisovna začínala na tzv. vedlejší úvazek pod hlavičkou Komunálních služeb Kostelec nad Labem a zemědělského družstva Boleradice v rámci přidružené výroby s lisováním hraček a jejich dílů, přívěsků, hlavolamů, společenských her atd. Lisovali jsme ( a nadále lisujeme ) hřebeny pánské, dámské i holičské, dále různé spony do vlasů, čelenky, náramky, náušnice a bižuterii.

Později jsme začali svůj sortiment rozšiřovat i na lisování technických výrobků, umělohmotných částí různých nástrojů a nářadí. Příkladem tohoto jsou různé kolíky, hmoždinky, spony, kroužky, sponky, krytky, háčky, špunty, ochranné rohy pro páskování na nábytek atd.

Nedávno jsme zhotovovali také součástky do dýchacích přístrojů pro potápěče, držáky pro ruční nářadí – zednické i zahradnické.

Již 14 let pracujeme pro americkou firmu TRW Carr s.r.o., pro kterou vyrábíme kompletní náhradní díly a celé přípravky do výroby. Dále pracujeme pro firmu Vitana Byšice , pro kterou vyrábíme náhradní díly do výroby. Lisujeme pro firmu Zakládání staveb s.r.o. , pro tuto firmu vyrábíme rozpěrky, kroužky, špice a pásky.

Pro své výlisky používáme několik typů polystyrenu Krasten, kopolymer ABS Forsan, který je velmi odolný v řadě aplikací. Ve výrobním programu používáme také plast Mosten, polypropylen z Chemopetrolu Litvínov.

Součástí firmy je slušně vybavená nástrojárna, soustruhy, frézky, vrtačky, pásové pily, bruska na plocho, pec na kalení.

V lisovně máme několik vstřikovacích lisů podle hmotnosti výrobků. Pro každý výlisek je nutné nejdříve zhotovit kovovou formu. Její výroba je obecně finančně náročná. Ostatně – záleží na ní konečná kvalita výlisku, tzn. bezvadný povrch, kvalitní materiály, dobré vybavení a vyplatí se pouze v případě lisování velkého počtu výrobků.

Formy nevyrábíme draze a to nám umožňuje konkurovat i velkým lisovnám, jsme zhruba o polovinu levnější. Naše nástrojárna a lisovna je omezena pouze velikostí forem a výlisků. Ve skladě máme řadu (desítky) lisovacích forem, za dobu existence dílny jsme vyprodukovali na stovky druhů výrobků

Kontakt

Nástrojárna a lisovna Martin Vít
ul. Borová 143 – Kozly
277 15 Tišice